Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 24 Şub 2018, 09:16


Forum kilitliCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 1 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi
İletiTarih: 13 Oca 2007, 20:40 
Site Yöneticisi

Kayıt: 13 Oca 2007, 03:54
İleti: 92

1. Forumumuzda, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni, onun bölünmez bütünlüğünü, herhangi bir kurumunu, makamını ve Anayasa'da belirtilen temel niteliklerini (insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti) hedef almış her türden saldırıya hiçbir biçimde müsamaha gösterilmez.

2. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde mevcudiyetini sürdüren ve Türk Milleti'ni meydana getiren hiç bir etnik ve dini unsur siyasal, sosyal ve hukuki anlamda diğerlerinden farklı ya da ayrıcalıklı değildir. Dolayısıyla forumda, bu unsurlardan herhangi birini hedef alan saldırı ve hakaretler yaptırım ile karşılık bulur.

3. Forumumuzda, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde kalan herhangi bir bölgenin, etnik yapısına göre isimlendirilmesi yasaktır. Ülkemizi oluşturan her seviyedeki yerleşim birimleri, yöreler, bölgeler kabul edilmiş bulunan resmi isimleri ile anılır.

4. Forumumuzda, biçimi ve amacı ne olursa olsun terör örgütlerini ve bölücü nitelikteki faaliyetleri; ve hukuk sistemince terör örgütüne üyeliği sabit bulunmuş olan şahısları dolaylı ya da dolaysız olarak öven, destekleyen ve bunu ima eden hiç bir üyeye kesinlikle hoşgörü gösterilmez.

5. Üyelerimiz, forumdaki her türlü yazışma, tartışmalarda ve bilgi alış-verişinde, genel ahlak ve adap kurallarına uygun biçimde, müstehcen olmayan bir üslup kullanmak; birbirleriyle giriştikleri tartışmalarda saygı sınırlarını korumak ve yoğun şekilde geçimsiz davranışlar sergilemekten kaçınmak durumundadırlar.

6. Forumumuzda, herhangi bir şekilde sözde Ermeni soykırımını savunmak kesinlikle yasaktır.

7. Forumumuzda, üzerinde bulunduğumuz ülkenin resmi lisanı olmasından ötürü, kullanılan dil Türkçe'dir. Bu gerekçeyle, üyelerimizin forumdaki yazışmalarında Türkçe dışında bir dil kullanmaları hoşgörüyle karşılanmaz.

8. Siyasi tartışmaların ve paylaşımların söz konusu olduğu bir siyaset platformuna üyelik, bazı sorumlulukları da beraberinde getirir. Bu nedenle üyelerimiz, seviyeli ve saygın bir tartışma ortamının devamlılığı amacıyla, diğer kuralların yanında bazı hususlara da dikkat etmelidirler. Bu hususlar;

a) Forumda, provokatif üsluba ve paylaşımlara müsamaha gösterilmeyecektir. Aksi tutum müdahaleyi haklı kılar.
b) Üyelerimiz, tartışmaları "ikili münakaşa" biçimine sokmaktan kesinlikle kaçınmalıdır.
c) Konular doğru ve ilgili bölümlere açılmalıdır.
d) Başka kaynaklardan alıntı yapılarak oluşturulan konulara ve iletilere kesinlikle ve doğru biçimde kaynak gösterilmelidir (aksi halde Siyasiforum.net sorumlu tutulamaz).
e) Üyelerimiz, forumumuzun ve dilimizin saygınlığını dikkate alarak düzgün bir Türkçe kullanmak, imla ve yazım ilkelerine uymak zorundadırlar.
f) Bu maddedeki hususlara uyulmadığı takdirde forum yönetimi, forum içeriğinde gerekli gördüğü düzeltmeleri haber vermeksizin yapma hakkına sahiptir.

9. Uzaklaştırılmış olan ya da üyeliği devam eden bir üyenin ikinci bir üyelik alması kesinlikle yasaktır.

10. Forumumuzda, yasadışı olarak nitelenebilecek her türlü yazışma ve paylaşım yasaktır. Bu türden paylaşımlardan üyenin kendisi sorumludur.

11. Forumumuzda, başka bir sitenin ya da firmanın ismini veya internet adresini reklam olarak değerlendirilebilecek biçimde kullanmak kesinlikle yasaktır.

12. Siyasiforum.net, forum kurallarında, üyelere haber vermeksizin gerekli gördüğü değişiklikleri yapmaya yetkilidir.

13. Bilmemek, kural ihlalinin bahanesi olarak öne sürülemez; her üye bu kuralları okuyup kabul etmiş sayılır.

14. Yukarıda belirtilen kuralların ihlali durumunda uygulanacak yaptırımlar, uyarma ve üyelikten -süreli ya da süresiz- çıkarmadır.
Kural ihlallerinin düzeltilmesi yolunda ilgili üyeye yapılan uyarılara karşın üye, söz konusu kurallara uymamakta ısrarcı olursa forumdan uzaklaştırılır.
Uzaklaştırma cezasının süreli ya da süresiz olması yönetimin taktirindedir.

15. Siyasiforum.net'in selameti ve dolayısıyla saygın, seviyeli ve faydalı bir tartışma ortamının devamı açısından tüm üyelerimizin sorumluluğu, tespit ettikleri kural ihlallerini yönetimimize rapor etmektir.

16. Siyasiforum.net'de yazılan tüm yazılardan üyeler kendileri sorumludurlar. Yazılan tüm iletilen tarih, saat ve IP bilgileri kaydedilmektedir.

17. Siyasiforum.net'de üyenin kendi açmış olduğu üyelikler, yazılar, yorumlar üyenin talep etmesi durumunda kesinlikle silinmemektedir. Bunu ısrarla istemek forumdan uzaklaştırma cezası almanıza neden olacaktır.

+ Sitemizin genel amacı ülkemizin ve dünyanın siyasi, ekonomik ve toplumsal konularının ele alındığı, bu konuda fikir ve bilgi alış-verişlerinin sağlıklı ve seviyeli biçimde yapıldığı bir tartışma ortamını temin etmek ve sürekliliğini sağlamaktır.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Forum kilitliCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 1 ileti ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.